Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhy chovaných motýlů

Brassolidae –

  • Brassolis isthmia
  • Caligo atreus
  • Caligo beltrao
  • Caligo eurilochus
  • Caligo illioneus
  • Caligo martia
  • Caligo mennon
  • Caligo oileus
  • Caligo owl
  • Caligo placidamus
  • Caligo prometheus
  • Caligo superbus
  • Caligo teucer
  • Caligo uranus
  • Eryphanis aesacus
  • Eryphanis polyxena
  • Eryphanis reversi
  • Opoptera aorsa
  • Opsiphanes cassina
  • Opsiphanes invirae
  • Opsiphanes quiteria
  • Opsiphanes tamarindi

Morphidae –

  • Morpho grenadensis
  • Morpho menelaus
  • Morpho micropthalmus
  • Morpho peleides
  • Morpho polyphemus

Danaidae – danausovití

  • Amauris niavius
  • Amauris ochlea
  • Anetia thirza
  • Danaus affinis
  • Danaus agleoides
  • Danaus chrysippus – danaus východní
  • Danaus genutia
  • Danaus gilippus
  • Danaus hamata
  • Danaus limniace
  • Danaus plexippus – danaus stěhovavý
  • Danaus similis
  • Euploea core
  • Euploea camarelzeman
  • Euploea mulciber
  • Idea leuconoe
  • Idea lynceus
  • Idiopsis juventa
  • Lycorea cleobaea
  • Parantica agleoides
  • Tirumala hamata
  • Tirumala limniace
  • Tirumala petiverana
  • Tirumala serpentrionis

Heliconidae –

  • Agraulis vanillae
  • Dione juno
  • Dione moneta
  • Dryas julia
  • Dryadula phaetusa
  • Eueides aliphera
  • Eueides isabella
  • Eueides lybia
  • Eueides procula
  • Eueides vibilia
  • Heliconius atthris
  • Heliconius burneyi
  • Heliconius cydno
  • Heliconius charitonia
  • Heliconius clysonymus
  • Heliconius doris
  • Heliconius eleuchia
  • Heliconius erato
  • Heliconius hecale
  • Heliconius hecalesia
  • Heliconius hewitsoni
  • Heliconius hortense
  • Heliconius ismenius
  • Heliconius melpomene
  • Heliconius numata
  • Heliconius pachinus
  • Heliconius sapho
  • Heliconius sara
  • Philaethria dido

Ithomiidae –

  • Dircenna dero
  • Greta andromica
  • Greta oto
  • Ithomia heraldica
  • Mechanitis doris
  • Mechanitis menapis
  • Mechanitis polymnia
  • Melinaea ethra
  • Melinaea scylax
  • Miraleria cymothoe
  • Pteronymia agalla
  • Pteronymia notilla
  • Thyridia psidii
  • Tithorea harmonia
  • Tithorea tarracina

Nymphalidae – babočkovití

  • Acraea aganice
  • Acraea anemosa
  • Acraea egina
  • Acraea natalica
  • Acraea rabbaiae
  • Acraea satis
  • Acraea satis
  • Acraea zonata
  • Adelpha cytherea
  • Adelpha fessonia
  • Adelpha iphictus
  • Adelpha melanthe
  • Adelpha naxia
  • Aglais urticae – babočka kopřivová
  • Anaea aidea
  • Anaea electra
  • Anaea nobilis
  • Anartia fatima – makadlovka fatima
  • Anartia amathea – makadlovka amathea
  • Araschnia levana – babočka síťkovaná
  • Archaeoprepona demophon
  • Archaeoprepona demophoon
  • Archaeoprepona meander
  • Ariadne ariadne
  • Athyma perius
  • Aterica galene
  • Bebearia chriemhilda
  • Biblis hyperia
  • Byblia ilithyia
  • Callicore atacama
  • Callicore pitheas
  • Catonephele chromis
  • Catonephele mexicana
  • Catonephele numila
  • Catonephele orites
  • Catuna sikorana
  • Cethosia biblis
  • Cethosia cyane – babočka cyanská
  • Cethosia hypsea – babočka malajská
  • Cethosia penthesilia
  • Charaxes acuminatus
  • Charaxes bohemiani
  • Charaxes brutus
  • Charaxes candiope
  • Charaxes castor
  • Charaxes cithaeron
  • Charaxes etesipe
  • Charaxes guderiana
  • Charaxes jahlusa
  • Charaxes lasti
  • Charaxes macclouni
  • Charaxes pollux
  • Charaxes protoclea
  • Charaxes saturnus
  • Charaxes usambarae
  • Charaxes varanes
  • Charaxes violetta
  • Charaxes xiphares
  • Charaxes zoolina
  • Chlosyne gaudialis
  • Chlosyne hippodrome
  • Chlosyne janais
  • Chlosyne lacinia
  • Chlosyne nerva
  • Chlosyne poecile
  • Colobura dirce
  • Consul electra
  • Consul fabius
  • Cymothoe amaniensis
  • Cymothoe coranus
  • Doleschalia bisaltide
  • Dophla evelina
  • Dynamine mylitta
  • Elymnias hypermnestra
  • Epiphle adrasta
  • Euphaedra neophron
  • Euphaedra orientalis
  • Euptoieta hegesia
  • Euryphura achlys
  • Eurytela dryope
  • Euthalia aconthea
  • Euthalia dirtea
  • Euthalia monina
  • Euxanthe tiberus
  • Euxanthe wakefieldi
  • Hamadryas amphinome
  • Hamadryas arinome
  • Hamadryas atlantis
  • Hamadryas februa
  • Hamadryas feronia
  • Hamadryas fornax
  • Hamadryas glauconome
  • Hamadryas guatemalina
  • Hamadryas laodamia
  • Hamanumida daedalus
  • Historis odius
  • Hypanartia lethe
  • Hypna clytemnestra
  • Hypolimnas antevorta
  • Hypolimnas anthedon
  • Hypolimnas bolina
  • Hypolimnas deceptor
  • Hypolimnas misippus
  • Hypolimnas monterionis
  • Hypolimnas salmacis
  • Hypolimnas usambara
  • Inachis io – babočka paví oko
  • Junonia almana
  • Junonia atlites
  • Junonia evarete
  • Junonia hierta
  • Junonia iphita
  • Junonia lemonias
  • Junonia natalica
  • Junonia octavia
  • Junonia oenone
  • Junonia orithya
  • Junonia terea
  • Kallima inachus
  • Kallima paralekta
  • Lexias dirtea
  • Marpesia petreus
  • Memphis arginussa
  • Memphis artacaena
  • Memphis chrysophana
  • Memphis eurypyle
  • Memphis glycerium
  • Memphis nessus
  • Memphis nobilis
  • Memphis pithyusa
  • Memphis Pseudiphis
  • Myscelia cyaniris
  • Myscelia ethusa
  • Neptis hylas
  • Nesseaea aglaura
  • Nymphalis antiopa – babočka osiková
  • Nymphalis polychloros – babočka jilmová
  • Parthenos sylvia lilacinus
  • Parthenos sylvia philippensis
  • Phalanta phalantha
  • Polygonia c album – babočka bílé c
  • Precis almana
  • Precis atlites
  • Precis hierta
  • Precis iphita
  • Precis lemonias
  • Prepona omphale
  • Pseudacraea boisduvali
  • Pseudacraea lucretia
  • Salamis anacardii
  • Salamis cacta
  • Salamis parhassus
  • Siderone nemesis
  • Siproeta epaphus
  • Siproeta stelenes
  • Smyma blomfildia
  • Tanaecia flora
  • Tanaecia julii
  • Temenis laothoe
  • Tigridia acesta
  • Vanessa atalanta - babočka admirál
  • Vanessa cardui
  • Vindula arsinoe
  • Vindula dejone
  • Vindula erota
  • Yoma sabina

Papilionidae – otakárkovití

  • Atrophaneura alcinous
  • Atrophaneura coon
  • Atrophaneura polyeuctes
  • Atrophaneura semperi
  • Battus bellus
  • Battus polydamus
  • Chilasa clytia
  • Eurytides branchus
  • Eurytides epidaus
  • Eurytides phaon
  • Eurytides philolaus
  • Eurytides thymbraeus
  • Graphium agamemnon
  • Graphium angolanus
  • Graphium antheus
  • Graphium colonna
  • Graphium doson
  • Graphium kirbyi
  • Graphium leonides
  • Graphium philonoe
  • Graphium polistratus
  • Graphium porthaon
  • Gaphium sarpedon
  • Iphiclides podalirius – otakárek ovocný
  • Lamproptera meges
  • Pachliopta antiphus
  • Pachliopta aristolochia
  • Pachliopta kotzebuea
  • Papilio aegeus
  • Papilio anchisiades
  • Papilio androgeus
  • Papilio alexanor
  • Papilio ascalaphus
  • Papilio astyalus
  • Papilio bianor
  • Papilio castor
  • Papilio chaon
  • Papilio constantinus
  • Papilio cresphontes
  • Papilio dardanus
  • Papilio demodocus
  • Papilio demoleus
  • Papilio desmondi
  • Papilio dialis
  • Papilio echerioides
  • Papilio erostratus
  • Papilio garamas
  • Papilio gigon
  • Papilio glaucus
  • Papilio helenus
  • Papilio hornimani
  • Papilio lormieri
  • Papilio lowi
  • Papilio lycophron
  • Papilio machaon – otakárek fenyklový
  • Papilio memnon
  • Papilio nephelus
  • Papilio nirelus
  • Papilio ophidicephalus
  • Papilio pribazus
  • Papilio palinurus
  • Papilio paris
  • Papilio pelodurus
  • Papilio phorcas
  • Papilio pilumnus
  • Papilio polytes
  • Papilio rumanzovia
  • Papilio thoas
  • Papilio torquatus
  • Papilio troilus
  • Papilio ulysses
  • Papilio victorinus
  • Papilio xuthus
  • Parides arcas
  • Parides childrenae
  • Parides erithalion
  • Parides eurimedes
  • Parides iphidamas
  • Parides montezuma
  • Parides photinus
  • Parides polytinus
  • Parides sesostris
  • Parnassius apollo – jasoň červenooký
  • Parnassius mnemosyne – jasoň dymnivkový
  • Troides helena cerberus
  • Zerynthia polyxena

Pieridae – běláskovití

  • Anteos clorinde
  • Anteos maerula
  • Aporia crataegi – bělásek ovocný
  • Apphrissa statira
  • Appias drusilla
  • Appias lasti
  • Appias libythea
  • Appias lyncida
  • Ascia josephina
  • Ascia limona
  • Ascia monuste
  • Belenois aurota – bělásek hnědožilný
  • Belenois creona
  • Belenois thysa
  • Catopsilia florella
  • Catopsilia pomona
  • Catopsilia pyranthe
  • Catopsilia scylla
  • Colotis amata
  • Colotis danae
  • Colotis daira
  • Colotis euippe
  • Colotis ione
  • Colotis protomedia
  • Colotis vesta
  • Delias hyparete
  • Eurema boisduvaliana
  • Eurema hecabe
  • Eurema nicippe
  • Hebomoia glaucippe
  • Mylothris agathina
  • Phoebis argante
  • Phoebis philea
  • Phoebis rurina
  • Phoebis sennae
  • Pieris brassicae – bělásek zelný
  • Pinacopteryx eriphia
  • Valeria anais
  • Zerene cesonia

Amathusidae –

  • Amathusida phidippus

Saturniidae – martináčovití

Sphingidae – lišajovití

Uraniidae – kometovití

  • Chrysiridia croesus
  • Chrysiridia ripheus - kometa zářivá

Arctiidae – přástevníkovití

 
Noctuidae – můrovití

  • Catocala fraxini – stužkonoska modrá
  • Catocala fulminea – stužkonoska švestková
  • Catocala nupta – stužkonoska olšová
  • Catocala promissa – stužkonoska úzkopásá
  • Catocala sponsa – stužkonoska dubová

Endromididae – strakáčovití

  • Endromis versicolora - strakáč březový